بیانات حضرت آیت الله کمیلی خراسانی در شرح بخش‌هایی از دعای ندبه در روز عید سعید فطر

بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین و صلی الله علی محمد و آله الطیبین الطاهرین

 

دانلود فایل صوتی بیانات آیت الله کمیلی خراسانی در شرح فرازهایی از دعای ندبه

تاریخ سخنرانی:  ۱۳۹۶

مدت زمان: ۰۰:۵۸:۵۵

حجم فایل:  ۱۳٫۵۰مگابایت

دانلود فايل صوتي


بیانات حضرت آیت الله کمیلی خراسانی «حفظه الله»

در شرح بخش‌هایی از دعای ندبه در روز عید سعید فطر

منتظرین واقعی امام زمان همیشه در دل این انتظار را دارند که نمازهایشان را پشت سر حضرت بخوانند. نماز ما کجا و نماز امام زمان کجا! مسلمانان [خلأ] بسیار بزرگی را در اجتماعات عظیم و بزرگ اعیاد فطر و قربان [احساس می‌کنند] و آن، ظهور حضرت، پشت سر حضرت نماز خواندن و با حضرت عید گرفتن است. لذا می‌گویند: حالا که حضرت در ظاهر ظهور ندارند ولی در باطن اولیا وجود دارند، دور یکدیگر بنشینید، ندبه کنید و دعای ندبه بخوانید و در فراق حضرت بنالید؛ و از خداوند بخواهید که ظهور و فرج حضرت را نزدیک بگرداند.

حضرت در عصر حکومتشان چه کارهایی را انجام می‌دهند؟

قسمت‌هایی از دعای ندبه را می‌خوانیم که نشان می‌دهد حضرت در عصر حکومتشان چه کارهایی را انجام می‌دهند.

«أَيْنَ بَقِيَّةُ اللَّهِ الَّتِي لا تَخْلُو مِنَ الْعِتْرَةِ الْهَادِيَةِ أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دَابِرِ الظَّلَمَةِ»؛ در عصر حکومت حضرت هیچ ظالمی پیدا نمی‌شود.

«أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقَامَةِ الْأَمْتِ وَ الْعِوَجِ»؛ ما کجی‌های بسیاری داریم. وقتی حضرت بیایند کجی‌ها و انحرافاتی که بین مسلمانان و فرقه‌های مختلف در دین و قران به وجود آمده است را تعدیل می‌کنند. ببینید اکنون ۷۲ ملت داریم ولی آیا در عصر ظهور نیز ۷۲ ملت داریم؟ یا این‌که فقط یک ملت وجود دارد؟

«أَيْنَ الْمُرْتَجَى لِإِزَالَةِ الْجَوْرِ وَ الْعُدْوَانِ»؛ ما آرزو داریم که حضرت بیایند و حکومت عدل را بر پای بدارند تا هیچ جور و عدوانی باقی نماند.

«أَيْنَ الْمُدَّخَرُ لِتَجْدِيدِ الْفَرَائِضِ وَ السُّنَنِ»؛ وقتی حضرت ظهور کنند در حکومتشان تمامی فریضه‌ها و سنت‌ها از نو احیا و زنده می‌شود. این فریضه، یک فریضۀ پوشالی و ظاهری نیست؛ یک رسم و رسومات مذهبی و تقلیدی نیست؛ آن روزی که در محضر حضرت باشیم، تمامی احکام الهی «مُرَّش» اجرا می‌شود. «مُر» به مفهوم صددرصد است. یعنی ذره‌ای از حکم قرآن نباید کم بشود.

«أَيْنَ الْمُتَخَيَّرُ لِإِعَادَةِ الْمِلَّةِ وَ الشَّرِيعَةِ»؛ ملت و شریعت اسلام از نو برمی‌گردد ؛

«أَيْنَ الْمُؤَمَّلُ لِإِحْيَاءِ الْكِتَابِ وَ حُدُودِهِ»؛ در آن عصر تمامی قرآن و حدود الهی زنده و اجرا می‌شود؛

«أَيْنَ هَادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَ النِّفَاقِ»؛ حضرت تمامی بناها و ساختمان‌های متعلق به مشرکین و منافقین را در شهرها و کشورها خراب می‌کنند؛

«أَيْنَ مُبِيدُ أَهْلِ الْفُسُوقِ وَ الْعِصْيَانِ»؛ حضرت تمامی کسانی را که کارشان فسق، فجور، شراب‌خواری، زناکاری و بدکاری است، نابود می‌کنند.

«أَيْنَ حَاصِدُ فُرُوعِ الْغَيِّ وَ الشِّقَاقِ، أَيْنَ طَامِسُ آثَارِ الزَّيْغِ وَ الْأَهْوَاءِ أَيْنَ قَاطِعُ حَبَائِلِ الْكِذْبِ»؛ در نظام امام زمان، دروغ جایگاهی ندارد. اگر امروز در ادارات، شاهد رشوه و فساد هستید؛ در ادارات دولتی امام زمان رشوه، فساد و دروغی نیست؛

«أَيْنَ مُبِيدُ الْعُتَاةِ وَ الْمَرَدَةِ أَيْنَ مُسْتَأْصِلُ أَهْلِ الْعِنَادِ وَ التَّضْلِيلِ وَ الْإِلْحَادِ أَيْنَ مُعِزُّ الْأَوْلِيَاءِ وَ مُذِلُّ الْأَعْدَاءِ»؛ اولیای خدا در عصر ظهور عزیز می‌شوند و دشمنان خدا ذلیل می‌شوند. در این دنیا ببینید، رییس جمهور امریکا، داعشی‌ها، تکفیری‌ها و ظالمان چکار می‌کنند! این افراد در بسیاری از کشورها حکمرانی می‌کنند. مؤمنین در هنگام ظهور حضرت، عزیز می‌شوند؛ اگر مؤمن امروز آن‌طور که باید ارزش ندارد اما با دیدن حکومت عدل الهی در عصر ظهور، دیگر حرف، حرف مؤمن است و حرف کافر، فاسق و ظالم نیست! بنابراین این مطلب خیلی مهم است. در عصر ظهور تمامی دشمنان، بی‌دینان، بی‌نمازان و بی‌حجابان، ذلیل و خوار هستند و دیگر جایگاهی در جامعه ندارند. ما به پوشش کامل تمدن حجاب می‌گوییم. –به حجابی که صددردرصد کامل است، حجاب متمدن می‌گویند و تمدن به مفهوم مترقی و پیشرفته است.- ما الان آن حجاب را نداریم و آن در عصر ظهور آشکار می‌شود. در عصر ظهور تمامی زنانمان با حجاب و مردانمان با عفت و با ایمان می‌شوند که این همه از برکات آن عصر است. لذا جا دارد که گریه کنیم، ناله بزنیم، ندبه کنیم و از خداوند بخواهیم تا چنین حکومتی را برای ما پیش آورد.

«أَيْنَ بَابُ اللَّهِ الَّذِي مِنْهُ يُؤْتَى»؛ آقا «باب‌الله» هستند و ما باید از طریق ایشان وارد شویم.

«أَيْنَ وَجْهُ اللَّهِ»؛ امام زمان وجه نورانی و مظهر خدا هستند.

«الَّذِي إِلَيْهِ يَتَوَجَّهُ الْأَوْلِيَاءُ»؛ اولیاء هر کجای این دنیا باشند باید خود را از منظر و راه آن حضرت به خدا نزدیک کنند. چون حضرت «بیمنه رزق الوری و بوجوده ثبتت الارض و السماء» هستند. حضرت یک ولی خدایی هستند که از هر جهت کامل هستند و اصلاً زمین نمی‌تواند بدون حجت خدا باشد.

«أَيْنَ السَّبَبُ الْمُتَّصِلُ بَيْنَ الْأَرْضِ وَ السَّمَاءِ»؛ حضرت، واسطۀ بین زمین و آسمان هستند.

«أَيْنَ صَاحِبُ يَوْمِ الْفَتْحِ وَ نَاشِرُ رَايَةِ الْهُدَى»؛ فتوحاتی در صدر اسلام اتفاق افتاد که خداوند در سورۀ فتح به آن اشاره فرموده است: «انا فتحنا لک فتحا مبینا.»؛ اما فتوحاتی که در عصر ظهور حاصل می‌شود، به مراتب دامنۀگسترده‌تری نسبت به فتوحات صدر اسلام دارد.‌ چون حضرت با سفیانی و دجال اعور و با هرکسی که سر راهشان بایستند جنگ می‌کنند. این وعدۀ الهی است که باید محقق شود. این وعده برای ائمه نبوده است؛ این وعده برای حضرت علی، امامان و انبیا دیگر نبوده است؛ ولی خداوند به امام زمان وعده داده که من تو را یاری و کمک می‌کنم تا بتوانی چنین حکومتی را برپا بداری. ما هم، چنین حکومتی را انتظار داریم؛ چون خدا دروغ نمی‌گوید و وعدۀ خدا دو تا نمی‌شود بلکه وعدۀ خدا همیشه یکی است. اینجاست که فتح و فتوحات اسلامی بدست آن حضرت همانند جدشان پیامبر و بلکه بالاتر از فتوحات پیامبر انجام می‌شود. مگر تعداد فتوحات پیامبر چقدر بود؟ چه تعداد از کشورها را فتح کردند؟ مگر پیامبر تمامی دنیا را فتح کردند؟ ولی این وعدۀ الهی است که حضرت باید تمامی دنیا را فتح کنند.

«أَيْنَ مُؤَلِّفُ شَمْلِ الصَّلاحِ وَ الرِّضَا، أَيْنَ الطَّالِبُ بِذُحُولِ الْأَنْبِيَاءِ وَ أَبْنَاءِ الْأَنْبِيَاءِ، أَيْنَ الطَّالِبُ بِدَمِ الْمَقْتُولِ بِكَرْبَلاءَ أَيْنَ الْمَنْصُورُ عَلَى مَنِ اعْتَدَى عَلَيْهِ وَ افْتَرَى»؛ این قسمت واقعاً عجیب است! می‌فرماید باید منتقم حقیقی بیاید تا هر خون انسان مظلومی که از روز اول خلقت تا روز ظهور به ناحق بر روی زمین ریخته شده است را بگیرد. پیامبران را کشتند و چقدر بلا بر سرشان آوردند! فرزندان پیامبران، امامزاده‌ها و امامان را کشتند! و خون تمامی آن‌ها باید بدست حضرت که منتقم حقیقی تمام مظلومین و مستضعفان جهان و حتی جدشان هستند گرفته شود.

در قسمتی از دعای ندبه حال شما [ترسیم می‌شود.] شما باید ببینید که آیا واقعاً این‌گونه هستید یا خیر! مثلاً می‌فرمایند:

«عَزِيزٌ عَلَيَّ أَنْ أَرَى الْخَلْقَ وَ لا تُرَى»؛ به این جمله خوب توجه کنید. حاِل شما باید این‌گونه باشد. چون اگر حالتان این‌گونه نیست نباید دعای ندبه را بخوانید یعنی این‌طور نباشد که فقط بخواهید این جملات را به زبان بیاورید.
برای من بسیار سخت است که با چشمم تمامی مخلوقات را ببینم ولی تو را در میان خلق خدا نبینم! این برای من خیلی ناگوار است. حالا شما باید ببینید که آیا در دل این‌طور هستید یا خیر؟ این همه مردم که در مسافرت به کشورها به چشم من می‌آیند و به آن‌ها نگاه می‌کنم ولی تو را که محبوب و معشوقم هستی و شب و روز نیز در انتظارت هستم در میان این خلق نمی‌بینم؛ و همین‌طور به حالت انتظار نشسته‌ام.

«وَ لا أَسْمَعُ لَكَ حَسِيسا وَ لا نَجْوَى»؛ حتی من از سمت تو یک صدا، نجوا و حسی هم نمی‌شنوم و نمی‌بینم؛ و برای من در بین این مردم و جامعه خیلی سخت است.

«عَزِيزٌ عَلَيَّ أَنْ تُحِيطَ بِكَ دُونِيَ الْبَلْوَى وَ لا يَنَالَكَ مِنِّي ضَجِيجٌ وَ لا شَكْوَى»؛ آقا جان، سر تا پای وجود امام زمان را بلا گرفته است! یک وقت شما فکر نکنید که امام زمان راحت است. الان از عمر حضرت چقدر می‌گذرد؟ قرن‌ها و سال‌ها سپری شده‌ و حضرت همین‌طور نشسته‌اند. حضرت نیز مثل من و شما منتظر امر خدا هستند تا اینکه چه وقت ظهور کنند! حضرت باید در به در بیابان‌ها باشند؛ باید اینجا و آنجا باشند؛ باید در خفا باشند و نمی‌توانند خودشان را ظاهر کنند. فرض کنید که شما را در حکومت و دولتی اسیر کنند و در یک مکانی [به مدت طولانی] زندانی کنند و به شما نیز بگویند که نباید از این مکان خارج شوید. حالِ حضرت نیز این‌طور می‌گذرد؛ حضرت نیز همانند من و شما دقیقه‌شماری و ثانیه‌شماری می‌کنند؛ چون عزیزم، امر خدا یک دفعه می‌آید و هیچ عقب و جلویی برای امر خدا وجود ندارد. ما نمی‌توانیم به خداوند بگوییم که تو باید امرت را در فلان شرایط اجرا کنی! یا بگوییم فعلاً دیر یا زود است! این را هم بدانید که آن‌چه دربارۀ علایم بعیده و قریبه گفته‌اند درست است. ولی -«لاراد الله ان یصلح امر المهدی لاصلح فی لیله الواحده»- اگر مشیت خدا قرار بگیرد در یک ساعت می‌تواند تمامی آن پنج نشانه‌ای را که می‌گویند باید قبل ظهور یا مقارن ظهور صددردرصد پیش بیاید را ردیف کند؛ برای خدا که کاری ندارد! ولی ما نمی‌توانیم به خداوند بگوییم الان دیر یا زود یا فلان است! حضرت نیز که منتظر امر خدا است این مطلب را می‌دانند. چون می‌دانند که ممکن است امر خدا در یک ثانیه محقق شود. لذا در این قسمت می‌خوانیم که: ای آقا تو را بلای غیبت فرا گرفته است. – غیبت صغری ۷۲ سال بود و خیلی طول نکشید ولی غیبت کبری خیلی سنگین و بزرگ است. – آقا، سر تا پایت را بلا گرفته و می‌دانم و یقین دارم که تو غرق در بلا هستی و تو را در پردۀ غیبت گذاشته‌اند.

حال ما باید در این وضعیت چکار کنیم؟

«وَ لا يَنَالَكَ مِنِّي ضَجِيجٌ وَ لا شَكْوَى»؛ من نسبت به این وضعیت و مظلومیتی که تو داری و بلای غیبتی که تو را فرا گرفته بی‌تفاوت هستم! تو می‌بینی که ما چکاره‌ایم! تو این مظلومین را می‌بینی! و فقط منتظر امر خدا هستی. چه چیزی باعث غیبت شد؟ اصلاً چه کسی غیبت را پیش آورد؟ چه کسی غیبت صغری و کبری را پیش آورد؟ آیا جز خدا کس دیگری بوده است؟ حالا حضرت، من، شما و همه منتظر امر الهی هستیم. پس حالا تو باید شب و روز را در این حال انتظار باشی و ما هم به انتظار! تو مدام گریه کنی و بنشینی و دست به دعا باشی ولی ما بی‌تفاوت هستیم و به حال خودمان مشغولیم! نه ضجه‌ای می‌زنیم! نه ندبه‌ای می‌کنیم! نه شکوه‌ای می‌کنیم و نه ناله‌ای داریم! آخر این چه نوع انتظاری است!

«بِنَفْسِي أَنْتَ مِنْ مُغَيَّبٍ لمْ يَخْلُ مِنَّا»؛ نفس من به فدایت. آیا می‌توانی خودت را برای آقا فدا کنی؟ آیا این‌طور که می‌گویی هستی؟ تو غایبی هستی که حاضر است. آیا آقا می‌تواند هم غایب و هم ظاهر باشد؟ بله که می شود! یعنی حضرت از نظر غایب هستند ولی از دل غایب نیستند.

«بِنَفْسِي أَنْتَ مِنْ نَازِحٍ مَا نَزَحَ ُ عَنَّا»؛ رفتی اما نرفتی. دور شدی ولی دور نیستی؛ عیناً مثل خدا. خدا هم، همه جا هست و با ما هست، ایشان نیز نور خدا هستند؛ مگر می‌شود که از ما فاصله بگیرند؟

«بِنَفْسِي أَنْتَ أُمْنِيَّةُ شَائِقٍ يَتَمَنَّى مِنْ مُؤْمِنٍ وَ مُؤْمِنَةٍ ذَكَرَا فَحَنَّا»؛ شائق به مفهوم عاشق است. فرقی نمی‌کند که بگویی شائق یا عاشق. عزیزم باید عاشق بشوید. تو یک آرزوی عاشقی هستی و من عاشق تو هستم و این تمنا را دارم. – این هم فقط مختص مردان نیست بلکه زنان را نیز شامل می‌شود.- یعنی این تمنی هم برای مردان مؤمن و هم برای زنان با ایمان است.

«ذَكَرَا فَحَنَّا »؛ حالِ ایشان این‌گونه است که به محض آن‌که نام امام زمان را می‌شنوند، اشکهایشان سرازیر می‌شود و دلشان پر می‌زند. چون به آن حضرت عشق دارند.

«إِلَى مَتَى أَحَارُ فِيكَ»؛ تا کی متحیر و چشم انتظار باشیم؛

«يَا مَوْلايَ وَ إِلَى مَتَى»؛ این حرف‌ها باید از دل برخیزد. یعنی حرف‌هایی که در این دعا آمده برای یک فرد عاشق است. تا کی در حالت حیرت و سرگردانی به سر ببریم؟

«وَ أَيَّ خِطَابٍ أَصِفُ فِيكَ وَ أَيَّ نَجْوَى عَزِيزٌ عَلَيَّ أَنْ أَبْكِيَكَ وَ يَخْذُلَكَ الْوَرَى»؛ «وری» به همۀ مردم دنیا گفته می‌شود نه به یک جمعیت. آقا من بنشینم و در فراقت گریه کنم ولی همۀ مردم بی‌خبر و غرق در دنیایشان باشند؟ آقا حضرت که فقط متعلق به شیعه نیست! بلکه متعلق به همۀ دنیا است. کفر، فسق و فجور دنیا را فرا گرفته؛ آن‌وقت من بنشینم و گریه کنم و این مردم تو را خذلان کنند و تو را یاری نکنند و به راه حق و راست نیایند!

«هَلْ مِنْ مُعِينٍ»؛ حالا شما دور هم نشسته‌اید و باید کمک هم باشید. آیا کسی هست که بیاید و با ما بنشیند و گریه کند تا من هم گریه کنم؛ او ندبه کند تا من هم ندبه کنم؟

«فأُطِيلَ»؛ «اطیل» یعنی طولانی شود.

«مَعَهُ الْعَوِيلَ وَ الْبُكَاءَ»؛ «عویل» به مفهوم داد و فریادها است. باید به همان صورتی که برای امام حسین -علیه‌السلام- داد می‌زنید برای امام زمان نیز داد بزنید. چه فرقی می‌کند؟!

«هَلْ مِنْ جَزُوعٍ فَأُسَاعِدَ جَزَعَهُ إِذَا خَلا»؛ چرا کسی را که جزع و فزع کند و بر سر و سینه بزند را نمی‌بینم؛ تا من هم بر سر و سینه‌ام بزنم.

«هَلْ قَذِيَتْ عَيْنٌ فَسَاعَدَتْهَا عَيْنِي عَلَى الْقَذَى»؛ آیا چشمی هست که اشکش خشک شود؟ من اشک چشمی داشته باشم و بیایم کمکش کنم تا اشک بریزیم. این‌ها دعای ندبه است!

«هَلْ إِلَيْكَ يَا ابْنَ أَحْمَدَ سَبِيلٌ فَتُلْقَى»؛ میرزا جواد آقا نیز در کتاب المراقبات وقتی به قسمت دعای ندبه و روز عید فطر می‌رسد همین مطالب را شرح می‌دهد. بروید و این قسمت را نگاه کنید. ببینید راجع به روز عید و امام زمان چه مطلبی را بیان می‌فرمایند. همین مطالبی را که بنده شرح می‌دهم ایشان نیز در کتابش نوشته است. ای پسر احمد، آیا راهی هست که من بتوانم تو را ببینم؟

«هَلْ يَتَّصِلُ يَوْمُنَا مِنْكَ بِغدَةٍ فَنَحْظَى»؛ آیا می‌شود که امروز ما به فردای ظهور متصل شود؟ بگویند که آقا فردا می‌آیند!

«مَتَى نَرِدُ مَنَاهِلَكَ الرَّوِيَّةَ فَنَرْوَى َقَدْ طَالَ الصَّدَى، مَتَى نَنْتَقِعُ مِنْ عَذْبِ مَائِكَ»؛ آقا دوست دارند این مطالب را بشنوند. بیاییم و چشمه‌های آب امامت را ببینیم و از مناهل و آب زلال علم حضرت سیراب شویم.

«مَتَى نُغَادِيكَ وَ نُرَاوِحُكَ»؛ «نغادیک»، یعنی وقتی صبح می‌شود، می‌گوییم که آقا کجا هستند تا خدمتشان برسیم. می‌خواهیم منزل و جای حضرت را پیدا کنیم. این چگونه است که می‌گویند در عصر ظهور، مبادلات و مراسلات خیلی به‌هم نزدیک می‌شود؟ مثلاً اکنون مسافت‌های کشورها این‌گونه است که برای آن‌که به کشوری بروید باید چندین ساعت سوار هواپیما بشوید تا به مقصد برسید. اما در عصر ظهور معجزاتی از حضرت، ظهور پیدا می‌کند. یکی از معجزات این است که حضرت هرجا که باشند، دوستانشان ایشان را می‌بینند و الا معنی ندارد که از واژۀ نغادیک استفاده کند؛ یعنی تو را صبح به صبح و شب به شب و هر ساعتی که بخواهیم، می‌بینیم.

«فَنَقِرَّ عَيْنا عُيُونُنَا»؛ چشمان ما به تو روشن می شود.

«مَتَى تَرَانَا َو نَرَاكَ»؛ ببینید اکنون این رؤیت یک طرفه است! یعنی الان فقط حضرت ما را می‌بینند. ما در اینجا که دور هم نشسته‌ایم در مسمع و مرأی حضرت هستیم. چون حضرت، حجت خدا هستند؛ لذا ایشان بر همۀ اشیاء و جهان احاطه دارند. حضرت ما را می‌بینند اما این رؤیت یک طرفه است. حالا ما می‌خواهیم این رؤیت دو طرفه بشود؛ یعنی هم حضرت ما را ببینند و هم ما حضرت را ببینیم. ما باید نسبت به حضرت این حال ظهور و رؤیت را داشته باشیم.

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین.

اطلاع‌رسانی در خصوص برگزاری مراسم شب شهادت حضرت رقیه«سلام الله علیها»
به حول و قوه الهی مراسم شب شهادت حضرت امام رقیه «سلام الله علیها» با سخنرانی حضرت آیت الله کمیلی خراسانی «حفظه الله» در مسجد...
اطلاع رسانی در خصوص مجالس عزاداری دهه اول محرم 1442 ه.ق
این مراسم هر شب به صورت لایو (زنده) بعد از نماز مغرب و عشا از طریق صفحه رسمی مرکز تحقیقاتی توحید در اینستاگرام به آدرس...
اطلاع‌رسانی در خصوص برگزاری مراسم روز شهادت حضرت امام رضا «علیه‌السلام»
به اطلاع می‌رساند به حول و قوه الهی مراسم روز شهادت حضرت امام رضا «علیه‌السلام» با سخنرانی فقیه عارف حضرت آیت الله کمیلی خراسانی «...
نشست منطق الگوی فقهی اخلاقی کارگزاران سالک در دولت اسلامی
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت آیت‌الله کمیلی نشست علمی «منطق الگوی فقهی اخلاقی کارگزاران سالک در دولت اسلامی» با حضور حضرت آیت‌الله کمیلی خراسانی، رئیس...
سخنرانی آیت الله کمیلی خراسانی به مناسبت ارتحال شیخ محمد صادق کمیلی
بسم الله الرحمن الرحیم روح ملکوتی حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد صادق کمیلی «رضوان الله تعالی علیه» اخوی بزرگوار حضرت آیت الله کمیلی...
دفع ویروس کرونا
بسم الله الرحمن الرحیم حضرت آیت الله کمیلی خراسانی روز پنج‌شنبه مورخ ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۸ ( مصادف با ۲۴ رجب ۱۴۴۱ ه.ق.) جهت دفع بیماری...
اطلاعیه مراسم برگزاری جشن ولادت بانوی دو عالم
بسم الله الرحمن الرحیم اطلاعیه مراسم برگزاری جشن ولادت بانوی دو عالم به اطلاع می‌رساند مراسم جشن میلاد بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا «سلام...
پیام حضرت آیت اللّه کمیلی خراسانی در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
  پیام حضرت آیت اللّه کمیلی خراسانی در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بسم اللّه الرحمن الرحیم   تحقق حکومت الهی و اهتزاز...
آغاز سفر تبلیغی حضرت آیت الله کمیلی خراسانی به کشور سوئیس
بسم الله الرحمن الرحیم آغاز سفر تبلیغی آیت الله کمیلی خراسانی به کشور سوئیس آیت‌الله کمیلی خراسانی روز یک‌شنبه مورخ ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، برای انجام...